wtorek, 31 grudnia 2013

New Year's Muffins

Hej hej Aniołki! ♥
Dzisiaj przychodzę do Was z przepisem na Sylwestrowe Babeczki! Więc zaczynajmy ;)


Składniki:

2 szklanki mąki
1 łyżka proszku do pieczenia
2/3 szklanki cukru
1 łyżka kakao
1 szklanka mleka
100 g masła (roztopionego, ostudzonego)
2 jajka



* Dodatkowo, nie obowiązkowo ;) :
  
 Maliny (mogą być zamrożone)
Czekolada
Posypka

Wykonanie:

 Nagrzewamy piekarnik na 180 stopni. Do dużej miski wsypujemy mąkę, dodajemy cukier, łyżkę lub dwie kakao (ja dałam 1,5) i proszek do pieczenia. Wlewamy mleko, wbijamy całe jajka, dodajemy roztopione i ostudzone masło. Wszystko dokładnie mieszamy, aż uzyskamy konsystencję jak na zdjęciu. Masę wkładamy do foremek. Można dodać maliny, kawałki czekolady, posypać posypką. Wstawiamy do piekarnika na ok. 20-25 minut. Wyciągnięte babeczki można posypać cukrem pudrem. Gotowe! :)






Mi wyszło 25 babeczek. Są pyszne i idealne na dzisiejszy wieczór. 
Życzę Wam wesołego Sylwka i udanego Nowego Roku! KOCHAM WAS ♥



niedziela, 29 grudnia 2013

New Year's resolutions

Hej Aniołki ♥
Dzisiaj postaram się skupić i napisać moje postanowienia noworoczne. W każdej chwili może się coś zmienić, coś mogę dodać lub usunąć. Ale dodam takie postanowienia na ten moment. :)

1. Schudnę.
2. Oduczę się jeść słodyczy.

3. Zacznę zdrowiej jeść.

4. Urządzę swój pokój jak będę chciała.

5. Zacznę kupować świece zapachowe.

6. Zadbam o moje paznokcie.

7. Będę częściej widywała się z moją najlepszą przyjaciółką Wercią <3

8. Zapuszczę włosy.


9. Przyłożę się bardziej do spraw, na których mi zależy.

10. Będę dbała o moich przyjaciół.


Jutro albo pojutrze zamierzam upiec babeczki na sylwestra. Sylwestra spędzę u koleżanki :) A po sylwku Weronika do mnie przyjeżdża :)
A Wy jak spędzicie Sylwester?

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Christmas Now! - Winterlicious Tag ♥


Hej Gwiazdki ♥
Jest grudzień, a ja znowu mało pisałam :( Miałam dużo pomysłów, ale ja mam pecha. Nie miałam czasu (przez szkołę) na blogowanie, kiedy znalazłam czas - zachorowałam, a kiedy byłam już zdrowa to zepsułam komputer. Korzystając z okazji, że na razie wszystko działa zapraszam na Winterlicious Tag! ♥

Ulubiony zimowy lakier do paznokci?
* Tego zdjęcia użyłam z grafiki Google.
 Moimi ulubionymi lakierami na zimowy czas są delikatne kolory, takie jak jasny szary, jasny brązowy, jasny niebieski (miętowy) lub róż.

Ulubiony kosmetyk do ust?
W zimie, kiedy jest śnieg i jest biało, szaro i ponuro, bardzo fajnie jest ożywić nas i krajobraz. W tym roku na Święta przypadły mi do gustu mocne szminki. Kupiłam sobie szminkę koloru soczystej czerwieni i jestem z niej naprawdę zadowolona. Zastanawiam się czy kupić sobie też taki mocny róż :3

Jakie ubrania najczęściej nosisz zimą?


 W zimie uwielbiam nosić ciepłe ubrania. Na przykład są nimi swetry! Ja mam dwa, rudy i brązowo- złoty. Są mega wygodne i jest w nich bardzo ciepło, a o to chyba chodzi w zimie ;)
Chociaż buty nie są zbyt ładne z zewnątrz, dzięki swojemu futerkowi są bardzo miękkie i ciepłe w środku. Nosząc je nie zmarznę w stopy i czuję się jak na chmurce.
A kto by zapomniał o czapce? Ja mam zieloną rażącą beanie z napisem OH. Kocham ją!

Ulubiona zimowa dekoracja?
 Czym są Święta bez ozdób? Ja mam swoich trzech ulubieńców. Choinka. Małe świecące na różne kolory ozdoby w różnych kształtach. Ja mam bombkę, aniołka, renifera i dzwoneczki. W tym roku mama wpadła na pomysł, żeby na kilka patyczków (nie wiem jak się nazywają) powiesić lampki. Efekt jest niesamowity!

Ulubiona świeca zimowa?
 To taka która kojarzy się z Świętami. Ja uwielbiam czekoladową i waniliową.

Ulubiony napój zimowy?
Rano lubię pić kakao. Chcę też spróbować gorącej czekolady. Wieczorami lubię pić herbatę, najlepiej zieloną lub miętową. Lubie je pić w kubkach ze świątecznym lub zimowym motywem. To słodkie.

Ulubione Świąteczne danie?
U mnie jest dziwnie, ponieważ jestem osobą która nie przepada za swoim ciałem i starającą się nie jeść słodyczy, jednak na święta kocham wszystkie rodzaje ciast i ciasteczek.

Ulubiona świąteczna piosenka?

Ulubiony film świąteczny?
W zasadzie nie mam jeszcze żadnego, ale mam dużo czasu na feriach więc to nadrobię! :D

Jak spędzasz święta?
Na wigilię przyjeżdżają do mnie dziadkowie, na drugi dzień ja jadę do babci i dziadzia. Będą tam także dwie ciocie z rodziną oraz kuzyni. W trzecim dniu jadę do drugiej babci, gdzie przyjedzie też wujek.


Przepraszam, że długo nie pisałam. Obiecuję, że nadrobię to podczas ferii. Wesołych Świąt Kochani! ♥

poniedziałek, 2 grudnia 2013

20 fact about me

Hej Misiaczki! ♥
Prowadzę bloga od 3 miesięcy, ale nigdy nie opowiadałam Wam o sobie. To smutne, że nic o mnie nie wiecie, mimo że odwiedzacie mój blog (jeżeli nigdy wcześniej tu nie byliście, to bardzo mi miło, że w końcu wpadliście! ♥). Dzisiaj postanowiłam to zmienić. Zapraszam na 20 faktów o mnie!

1. Chciałabym pojechać do Norwegii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.
2. Zakochałam się w "Sam&Cat Show" po obejrzeniu pierwszego odcinka.

3. Nie słodzę herbaty.
4. Mam kota imieniem Krysia :D
5. Jestem Directioner, Arianator i Lucynator.
6. Jestem wielką fanką Justina Biebera i Demi Lovato.

7. Moją ulubioną bloggerką jest Lucy . Nie wiem czy jestem w stanie pokochać kogoś tak bardzo jak ją.
8. Staram się oduczyć jeść słodycze ale mi to nie wychodzi :c
9. Piszę fanfiction klik!
10. Zawsze chciałam, żeby ktoś powiedział mi "Jesteś brzydszą wersją Ariany."
11. Zawsze chce wylosować dziewczynę na Mikołajki w szkole, ale zawsze losuję chłopaka xd
12. Nie mogę jeść budyniu czekoladowego i lodów czekoladowych oraz nie mogę pić mleczka czekoladowego, ponieważ potem jest mi niedobrze.

13. Moim ulubionym warzywem jest marchewka.
14. Zawsze chciałam zacząć nagrywać filmiki ale nie wiem jak się za to zabrać...
15. Moja najlepsza przyjaciółka przeprowadziła się i spotykamy się tylko w wolne typu ferie lub w wakacje. Boję się, że ją stracę..
16. Nie mogę zasnąć chociaż wiem, że na następny dzień muszę wstać rano do szkoły. To dobijające..
17. Gdybym była w Szwajcarii lub w Niemczech, kupiłabym wszystkie czekolady. Uwielbiam je!
18. Moje ulubione kolory to blady różowy i pomarańczowy.
19. Mimo że mam odpowiednią wagę do swojego wzrostu, chciałabym być troszeczkę szczuplejsza.
20. Uważam, że noce są za krótkie.


Hahah.. Więc to były wszystkie fakty na dzisiaj! Myślę, że dowiedzieliście się czegoś o mnie :) Wiem, fakty są dziwne i ja jestem dziwna ale nie zmienię siebie bo lubię tą dziwnotę :D 
A może Wy napiszcie mi kilka faktów o sobie? :)



niedziela, 17 listopada 2013

Desing, fanfiction and life

Hei Kociaki ♥
Jak Wam idzie ze szkołą? Ja już mam jej dosyć ;) Na początku jeszcze jakoś się motywowałam, i starałam dać z siebie wszystko. Ale to minęło. Może to przez te święta? Może było za dużo dni wolnych i się trochę rozleniwiłam? A może to przez 4 tygodnie z rzędu sprawdzianów? No bo kto nie miał by dosyć wracać po 7-8 lekcjach do domu z myślą, że znowu trzeba uczyć się na sprawdziany? Liczę, że to się już skończy...

Kiedyś miałam bardzo dobre stosunki z pewną koleżanką, ale ostatnio się to zmieniło. Po prostu nie mogę się z nią dogadać. Może ja coś robię nie tak. Ona mnie też zraniła, a myśli że to nic takiego... Przykro było usłyszeć od osoby, z którą przyjażni się ponad 4 lata, że nie ma się o czym z nią gadać...

Zmieniłam wygląd bloga, na początku mi się podobał ale teraz mi się znudził.. Doszłam do wniąsku, że nie umiem robić desingów... Jest ktoś kto zna się na desingach bloga i zrobiłby mi? Jeśli tak to proszę o kontakt <3

W ostatnim poście pisałam, że zastanawiam się nad pisaniem fanfiction. A więc zaczęłam :D Oto prolog klik jeżeli możecie, zostawcie komentarz. Chciałabym znać Wasze zdanie. ♥


Jutro wychodzi nowa piosenka 1D z Midnight Memories! *.*
 


Zamierzam wziąść udział w tej akcji i zachęcam do tego Was. Chociaż przez jeden dzień starajmy się zaakceptować siebie. ♥

sobota, 9 listopada 2013

in brief

Hej Misiaczki! ♥
Jak Wam minął ten tydzień? Mi się on strasznie wydłużał... Cieszę się, że mamy znowu 3 dni wolnego! W tą niedzielę EMA <3 Nie mogę się już doczekać :) Postanowiłam, zresztą nie pierwszy raz, że oduczę się jeść słodycze. Kiedyś już mi się to udało ale ostatnio znowu je zaczęłam jeść :( Dlatego mam prośbę - w komentarzu napiszcie 3 serduszka (♥♥♥). To będzie moją motywacją <3
W czawrtek była u mnie Natalka. Próbowała mi wytłumaczyć matematykę, co przychodziło jej z trudem bo dostałam wtedy głupawki, która bardzo szybko przeszła na nią :D Pomyślałam, że zaproszę ją jeszcze w poniedziałek, żeby pouczyć się razem na sprawdzian z matematyki i na geografię.
Ostatnio zaczęłam myśleć o rozpoczęciu pisania fanfiction. Nie wiem co z tego wyjdzie ale zobaczymy xd Cały czas szukam desingu bloga. Zmieniłam, i podoba mi się, jednak coś mi mówi żebym jeszcze coś zmieniła.
Dzisiaj byłam u Dżesiki i po godzinie rozmowy naszła nas ochota na spacer. Jednak to nasze szczęście, że kiedy oddaliłyśmy się na dosyć dużą odległość od jej domu, zaczęło mocno padać... więc schowałyśmy się pod most i siedziałyśmy tam jakąś godzinę xd
A tu zdjęcia moje i Natalki, przepraszam za jakość :(



czwartek, 31 października 2013

Last days

Hei Kochani ♥
Przepraszam, strasznie dawno mnie nie było, miałam dużo obowiązków szkolnych, a w tym przede wszystkim sprawdzianów. Ale Wy na pewno mnie rozumiecie bo też macie podobne obowiązki.
Ostatnio byłam u okulisty. Okazało się, że jedno oko mi się pogorszyło. Podobno nie jest tak źle, ale mam zamiar uprosić rodziców o nowe oprawki ;). Kiedy z mamą wracałyśmy od okulisty, zajrzałyśmy do sklepów. Kupiłam sobie zwykłe czarne leginsy, rudy sweter, i czapkę zimową. Pokażę Wam to w innych postach.
Tydzień temu byłam na pobieraniu krwi. Najlepsze jest to, że Lucy była w tym samym czasie też na pobieraniu krwi ale w Norwegii :D Myślałam że zemdleję. Po prostu to ze strachu :D Będę miała robione jeszcze badania, chciałabym żeby wyniki były dobre.. Oprócz tego ważyli mnie i mierzyli, a to było straszne bo nie lubię kiedy ktoś wie ile ważę..
Kolejny tydzień mam codziennie sprawdziany.. Głównie to z fizyki, polskiego, matematyki i biologii. Ale na szczęście są święta, więc można odpocząć :)


Czy one nie są słodkie? ♥